zadzwoń: +48 500-853-100

Kredyty Chwilówki Zabrze
Pożyczki bez BIK - szybko i bezpiecznie
Kredyty konsolidacyjne - bez BIK w Zabrzu
Kredyty i pożyczki bez zdolności kredytowej w Zabrzu

Kredyty hipoteczne

Szukasz kredytu na swoje nowe mieszkanie? Z nami znajdziesz najlepszą ofertę i otrzymasz kredyt na swój wymarzony dom przy minumum formalności w łatwy i przyjemny sposób. Zatem jeśli w Twoim życiu przyszedł czas na zakup nieruchomości, bo chcesz ułożyć sobie życie według własnego planu, przyjdz do nas i weź kredyty hipoteczny na spłatę zakupu domu bądź mieszkania.

Kredyt hipoteczny najprościej mówiąc jest terminowym kredytem udzielanym na zakup lub budowę nieruchomości oraz na inne cele, którego zabezpieczeniem jest hipoteka.

Wyróżnia się kilka rodzajów kredytów hipotecznych w zależności od celu na jaki chce się przeznaczyć pieniądze z kredytu bądź ze względu na walutę, w której kredyt jest udzielany. Ze względu na cel wyróżnia się:

  • kredyt hipoteczny przeznaczany na zakup domu bądź mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości,
  • kredyt budowlano - hipoteczny, gdzie środki przeznaczane są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnie lub developera,
  • pożyczka hipoteczna, w której środki przeznaczone są na finansowanie celów niekoniecznie związanych z budową lub zakupem nieruchomości.


Ze względu na walutę, w której udziela się kredytu wyróżnia się:

  • kredyt w walucie krajowej
  • kredyty w walucie obcej


Pierwszy z nich jest udzielany w walucie krajowej, lecz w dniu podpisania umowy jego wartość przeliczana jest na walutę obcą według bieżącego kursu. Czyli spłata kredytu dokonywana jest w złotówkach, lecz po przeliczeniu według kursu przypadającym na dzień spłaty.

Z kredytem denominowanym sytuacja wygląda w ten sposób, że kredyt zaciągnięty w złotówkach dzielony jest na transze i przeliczany na walutę obcą.

Szczególnie kredyt w obcej walucie jest pożyczką bardzo interesującą, która przy odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów może przynieść kredytobiorcy więcej korzyści, niż kredyt w złotówkach.

Udzielany jest w przypadku większych zapotrzebowań finansowych związanych z kupnem nieruchomości, działki, spółdzielni bądź rozbudowy nowych osiedli.

Kredyt hipoteczny mimo, że właściwie wykorzystywany do wszystkiego najczęściej brany jest dla celów mieszkaniowych przy kupnie mieszkania bądź budowie domu i biorąc pod uwagę ceny mieszkań - które nota bene stale drożeją - dla wielu Polaków jego zakup bądź budowa domu bez kredytu hipotecznego jest nie możliwa.